Apie Kauną

Ką veikti Kaune?

Nusprendėte apsilankyti žavingame Lietuvos mieste Kaune, o gal ruošiatės kelionei į užsienio šalį būtent iš čia pat esančio oro uosto? Kad ir kokia būtų priežastis, laikas, praleistas Kaune, atneš daugybę nuostabių akimirkų ir nuotykių! Žinoma, šauniai išvykai reikia ir šaunaus plano, nes daugelis miesto svečių aplanko tik pagrindinius Kauno traukos objektus. Deja, taip jie praleidžia ne mažiau įdomius lankytinus objektus, kurie galbūt nėra tokie populiarūs. Tad, jei norite giliau pažinti krašto kultūrą, būtinai apsilankykite toliau išvardytose lankytinose vietose.

Ką veikti Kaune?

 • Kauno muziejai. Lankymasis muziejuose yra vienas iš geriausių būdų pažinti krašto istoriją ir įdomybes, tad pasiduokite smalsumui ir užsukite į seniausią Lietuvoje Kauno pilį. Pasigrožėkite garsaus kūrėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio darbais jo vardo muziejuje. Ištyrinėkite skaudžią šalies istoriją IX forte ir aplankykite romantišką Pažaislio vienuolyno ansamblį.

 • Sportas Kaune. Kaunas yra ideali vieta aktyviai leisti laisvalaikį, nes čia rasite daugybę skirtingų sporto klubų, o gamtos apsuptis siūlo išskirtinę galimybę plaukti upėmis, kopti kalnais, žygiuoti miško takais. Jei norite smagiai praleisti laiką, užsukite į Uno parką, paplaukiokite su Vandens turistais, pasinerkite į karines užduotis Ka-ringas klube bei pasivažinėkite kartingais Kartlande.

 • Pramogos vaikams Kaune. Jei keliaujate su mažaisiais, neleiskite jiems nuobodžiauti ir pirmyn pramogauti! Vaikams bei suaugusiems bus be galo smagu edukaciniame pramogų centre CurioCity, nuotaikingoje Bam zonoje, Elfų slėnyje ir žaidimų kambaryje Basa blusa.

Ką pamatyti Kaune?

Kaunas – sparčiai besivystantis Lietuvos miestas, kasmet sukuriantis naujų priežasčių jį aplankyti. Laikinoji Lietuvos sostinė atvykėlius iš Lietuvos ir pasaulio žavi įspūdinga architektūra, didingomis bažnyčiomis, vandens pramogomis, gamtos apsuptimi bei kerinčiais kraštovaizdžiais. Žinoma, Kaune yra ne tik kur akis paganyti, bet ir daugybė vietų, kuriose galima pasilinksminti ar paragauti įvairių pasaulio virtuvių patiekalų. Tad, jei nusprendėte apsilankyti Lietuvos širdyje, tikrai liksite patenkinti bei nustebinti dėl veiklos ir lankytinų vietų įvairovės! Prieš atvykstant pasidomėkite apie Kauną, kad žinotumėte, ką išvykoje norėsite pamatyti bei aplankyti. Na, o kad būtų lengviau, toliau pateikiame kelis šaunius pasiūlymus.

Ką pamatyti Kaune?

 • Kauno soboras – tai viena tų vietų, kurios vaizdinys iškyla pagalvojus apie Kauną. Didingas neobizantinės architektūros pastatas, puošiantis ne tik Laisvės alėją, bet ir visą miestą.

 • Vytauto Didžiojo karo muziejus – jame rodoma daugiau negu 230 tūkstančių eksponatų, menančių Kauno ir visos Lietuvos istoriją. Tai yra vienas iš seniausių šalies muziejų. Jame rasite intriguojančias ginklų, fotografijų, meno kūrinių, karo atributikos parodas.

 • Velnių muziejus – puiki vieta tiems, kurie dievina neįprastas ekspozicijas. Šiame muziejuje rasite daugiau negu 3000 įvairiausių velnių skulptūrėlių, kaukių, raižinių bei kitų su šiuo personažu susijusių eksponatų.

 • Nemuno sala – šią salą su pagrindine miesto dalimi jungia keturi tiltai. Joje galėsite ne tik pasivaikščioti ir pasigrožėti kerinčiais vaizdais, bet ir surengti jaukią iškylą.

 • Raudondvario dvaras – renesanso laikus menantis dvaras iki šių dienų išsaugojo savo grožį ir paslaptingumą. Jame galėsite ne tik pasigrožėti statinio architektūra, bet ir pažinti čia gyvenusių žmonių palikimą.

Informacija apie Kauną

Kaunas – intriguojantis Lietuvos miestas, nuo seno saugantis įdomias ir pačias neįtikėtiniausias paslaptis. Taigi jei planuojate apsilankyti laikinojoje Lietuvos sostinėje, vertėtų susipažinti su pagrindine krašto informacija bei smalsumą žadinančiais faktais. Kad nereikėtų ilgai ieškoti, pateikiame kelis naudingus bei intriguojančius faktus apie Kauną.

Faktai apie Kauną:

 • Dėl įspūdingos miesto architektūros ir išskirtinio grožio Kaunas 2022 metais bus Europos kultūros sostinė.

 • Kauno ąžuolynas ne be reikalo gavo tokį pavadinimą, nes jis yra didžiausias ąžuolų parkas visoje Europoje.

 • Miestas ne tik išskirtinai žalias, bet ir labai svarbus istoriškai. Aplink Kauną stovi net devyni fortai, kurių pagrindinė paskirtis buvo karių dislokacija. Šiuo metu dalis fortų paversti muziejais.

 • Tarpukaris – Kauno klestėjimo laikotarpis. Tuo metu miestas tapo visos Lietuvos mokslo, meno ir kultūros centru, nes nuo 1920 iki 1939 metų buvo Lietuvos sostinė.

Praktiška informacija apie Kauną:

 • Pagrindiniai turizmo centrai Kaune yra miesto rotušėje, oro uoste ir autobusų stotyje.

 • Nemokamo bevielio interneto taškai yra Laisvės alėjoje, Vilniaus g., Rotušės aikštėje.

 • Prireikus bagažą galima palikti specialiai įrengtose saugyklose autobusų ir geležinkelio stotyse.

 • Ištikus nelaimei visą parą padės Kauno klinikinės ligoninės Priėmimo skubios pagalbos ir traumų skyrius, tel. nr. (8 37) 425 919.

Skrydžiai į Kauną

Skrydžiai iš Kauno